Vína ročníku 2014 na lahvi

23. března 2015

Vína ročníku 2014, která jsou uzavřena šroubovým uzávěrem jsou již na lahvi a připravena pro vás v e-shopu vinařství. Nalahvována jsou dvě rosé vína a 11 vín bílých. Další šarže čekají na uzavření pod korek a k dispozici budou přibližně v květnu. Na vína z řady Organic a Terroir si budete muset počkat ještě trochu déle.

A z čeho můžete vybírat hned?

Pálava - U Boží muky, šarže 1414, pozdní sběr, suché

Mladá Pálava nabízí svěží vůni liči, mandarinky a jasmínu. Chuť je plná, extraktivní, s limetkovou ročníkovou kyselinkou. V chuti výrazně dominuje rambutan.

Pálava - Anenský vrch, šarže 1423, výběr z hroznů, suché

Krásnou minerální vůni Pálavy doplňuje mandarinka a čajová růže. Chuť je těžká, zemitá a minerální, s agresivní citronovou kyselinkou a slanou dochutí.

Chardonnay - Liščí vrch, šarže 1412, výběr z hroznů, suché

Težké, velmi extraktivní víno nabízí ve vůni banánovou slupku a žlutý meloun. Vysoký extrakt zanechává v chuti pocit olejovitosti až slizovitosti, který doplňuje lehký nádech sladkých elagotaninů získaný zráním vína v akátovém sudu. 

Ryzlink vlašský - U Boží muky, šarže 1433, kabinetní víno, suché

Pěkný minerální vlašáček s podtónem jadranské soli, botrytidy a lehkým nádechem fačoviny. Plná chuť je díky vyššímu obsahu slizovitých látek mazlavá, s typickou slanou dochutí díky pálavskému minerálnímu podloží. 

Tramín červený - U Boží muky, šarže 1416, výběr z hroznů, polosuché

Kořenitý tramínek nabízí ve vůni rambutan, černý bez a čajovou růži. Chuť po čínském liči krásně doplňují výrazně aromatické jarní fialky.

Veltlínské červené rané - Věstoňsko, šarže 1406, kabinetní víno, suché

Ve vůni večerky zaujme zelené jablíčko a žlutý meloun s příjemným nádechem pazourku. Chuť je kořenitá a pikantní, dominuje lískový oříšek se santalovým dřevem.

Veltlínské zelené - Věstoňsko, šarže 1431, kabinetní víno, suché

Ve vůni kabinetního veltlínu převládá ananas, mango a žlutý meloun. V chuti objevíte zelený pepř, mango a maracuju, které obohocuje lehký nádech mandlí.

Solaris - Za Turoldem, šarže 1401, kabinetní víno, suché

Méně známá odrůda Solaris nabízí ve vůni limetku, grep a zelené jablíčko. Chuť je minerálně vápenitá, výrazně grepová s podtóny maracuji a kvajávy.

Muškát moravský - Ořechová hora, šarže 1402, pozdní sběr, suché

Citrusovou vůni limetky a grepu doplňuje mandarinka a liči. Na muškát netradičně extraktivní chuť, v níž převládá muškátový oříšek a pikantní grepová kyselinka. 

Sauvignon - U Boží muky, šarže 1415, pozdní sběr, suché

Ve vůni Sauvignonu převládá černý rybíz a hloh doplněný podtóny angreštu. Chuť je plná, minerální a pazourková, dominuje list černého rybízu. 

Rulandské šedé - U Boží muky, šarže 1413, pozdní sběr, polosladké

Vůni vodního melounu, hrušky a pomeranče doplňuje decentní aroma ananasu. Chuť je olejovitá, výrazný pomeranč a pomerančová kůra přechází do vyvážené dochuti po lískových oříšcích v medu.

Frankovka rosé - Liščí vrch, šarže 1428, pozdní sběr, suché

Lehká ovocná vůně Frankovky rosé nabízí kombinaci liči, třešně a máslové hrušky. Chuť je těžká, s tóny zahradní jahody a máslové hrušky, uzavřená slanou dochutí.

Merlot rosé - Liščí vrch, šarže 1427, pozdní sběr, polosuché

Příjemnou ovocnou vůni jahod, třešní a červeného rybízu lehce doplňuje čajová růže. Chuť je také silně ovocná, dominuje vodní meloun a maracuja s medovým zakončením.

pic-vina-rocniku-2014-na-lahvi.jpeg